Handball

STATSCORE analizuje: PGNiG Superliga, część 25

Znamy już półfinałowe pary PGNiG Superligi w sezonie 2018/2019. Do PGE VIVE Kielce i Gwardii Opole, które awans zapewniły sobie kilka dni wcześniej, dołączyły drużyny z Płocka i Kwidzyna. W jaki sposób zapewniły sobie one awans? Analizę przygotował STATSCORE, oficjalny dostawca statystyk dla najlepszej polskiej ligi piłki ręcznej.

Przeżyj więcej: odwiedź centrum meczowe STATSCORE!

NMC Górnik Zabrze – MMTS Kwidzyn 26:31 (11:13)

Przed rewanżowym spotkaniem między Górnikiem Zabrze i MMTS-em Kwidzyn wydawało się, że to drużyna z Górnego Śląska jest już jedną nogą w półfinale. W Kwidzynie “Górnicy” wygrali dwoma bramkami i do rewnżu przystępowali z uprzywilejowanej pozycji.

W Zabrzu kibice zgromadzeni na hali byli świadkami sensacji. MMTS wygrał pięcioma bramkami i melduje się w najlepszej czwórce rozgrywek!

Największą zasługę w awansie MMTS można przypisać Krzysztofowi Szczecinie. Bramkarz kwidzynian zamurował bramkę swojego zespołu i obronił aż 16 rzutów rywali!

8 procent większa skuteczność rzutów (60% do 52% dla gości) sprawiła, że to kwidzynianie nadal pozostają w walce o mistrzostwo Polski. Czy w półfinale sprawią kolejną sensację i okażą się lepsi od Orlenu Wisła Płock?

Orlen Wisła Płock – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 33:20 (13:9)

Bez niespodzianki w Płocku. Piłkarze Orlenu Wisły rozgromili we własnej hali drużynę z Piotrkow Trybunalskiego i przypieczętowali awans do półfinału. Podopieczni Dmytro Zinchuka ani przez moment nie byli w stanie dorównać kroku aktualnym wicemistrzom Polski.

9 strzałów celnych mniej, 8 strat więcej – piłkarze Piotrkowianina byli zdecydowanie gorsi w kluczowych statystykach i zasłużenie ponieśli porażkę w ćwierćfinałowych bojach z płocczanami.

W rewanżowym spotkaniu kapitalnie zaprezentowali się bramkarze gospodarzy – Adam Borbely i Adam Morawski zakończyli spotkanie z łączną skutecznością obron 43 % (przy 25% bramkarzy z Piotrkowa). W polu bardzo dobrze zaprezentował się Michał Daszek, który zdobył 8 bramek ( przy 73% skuteczności rzutów).

Przed nami emocjonujące półfinały, w których broniąca tytułu drużyna PGE VIVE Kielce zmierzy się zGwardią Opole, a Orlen Wisła Płock będzie rywalizować z MTS-em Kwidzyn.

Jeśli ten tekst zainspirował Cię, aby dowiedzieć się więcej o STASTCORE i o tym, jak możemy pomóc Twojej organizacji, napisz do nas na cst@statscore.com albo  kontaktuj się z nami za pośrednictwem LiveChat na naszej stronie.  Wykwalifikowani konsultanci z Customer Success Team czekają na Ciebie!

Comments are Closed

Theme by Anders Norén