LeagueCenter, Products

STATSCORE oficjalnym dostawcą statystyk dla Futsal Ekstraklasy

Z dumą informujemy, że od sezonu 2019/20 STATSCORE jest oficjalnym dostawcą statystyk sportowych dla Futsal Ekstraklasy. To już czwarta profesjonalna liga z Europy, która postawiła na nasze rozwiązanie.

Od pierwszego meczu rozgrywek w każdej z hal pracować będą skauci STATSCORE zbierający informacje o wszystkich kluczowych incydentach zawodów. Efekt można będzie śledzić na żywo w przygotowanej specjalnie z myślą o Futsal Ekstraklasie edycji LeagueCenter. Wcześniej ten produkt zachwycił kibiców piłki ręcznej, piłki nożnej i hokeja.

Centrum meczowe dostępne jest już dziś pod tym linkiem: https://futsal-ekstraklasa.statscore.com/.

Kibice dzięki temu będą na bieżąco informowani o każdym ataku, strzale na bramkę, faulach i wielu innych szczegółach wydarzeń sportowych. Wszystko zostanie zwizualizowane na parkiecie w postaci animacji 2D. LeagueCenter zaprezentuje również rozbudowane narzędzie do porównywania zespołów, zaawansowane statystyki zbiorcze i szereg kluczowych informacji dla każdego fana futsalu.

Ten projekt to kolejny krok w stronę profesjonalizacji i budowania marki na rynku. Futsal Ekstraklasa zyska wartość. To jakby dodać do samochodu klimatyzację czy wspomaganie. Cena samochodu znacznie wzrasta. Wzrośnie, mam nadzieję, również wartość spółki poprzez naszą współpracę z firmą statystyczną. Na pewno będzie to również narzędzie dla trenerów czy klientów zakładów bukmacherskich. Mam nadzieję, że nasza współpraca przyniesie obopólne korzyści – ocenił po podpisaniu umowy ze STATSCORE Maciej Karczyński, Prezes Zarządu Futsal Ekstraklasy.

O STATSCORE

STATSCORE to polska firma z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w dostarczaniu danych sportowych oraz rozwiązań do ich wizualizacji. Obecnie współpracuje z największymi firmami bukmacherskimi na całym świecie, jak również dostarcza oficjalne statystyki dla PGNiG Superligi, Polskiej Hokej Ligi i słowackiej Handball Slovnaft Extraligi.

O FUTSAL EKSTRAKLASIE

Rozgrywki Ekstraklasy w futsalu odbywają się od sezonu 1994/1995. Do 2008 roku nosiły nazwę ‘I liga polska’. W tabeli wszech czasów prowadzi drużyna CLEAREX Chorzów, ale największą liczbę zdobytych tytułów mistrzów Polski dzielą z zespołem PA Nova Gliwice. Obydwa kluby mają po 5 zwycięstw w lidze. Najlepszym strzelcem wszech czasów jest aktualnie Błażej Korczyński z 314 zdobytymi golami.

Początkowo w lidze grało 8 drużyn, aktualnie w Ekstraklasie występuje 14 zespołów, a zaplecze Ekstraklasy, I liga, podzielona jest na dwie grupy, północną i południową, w których występują łącznie 24 drużyny.

Jeśli ten tekst zainspirował Cię, aby dowiedzieć się więcej o STASTCORE i o tym, jak możemy pomóc Twojej organizacji, napisz do nas na cst@statscore.com albo skontaktuj się z nami za pośrednictwem LiveChat na naszej stronie. Wykwalifikowani konsultanci z Customer Success Team czekają na Ciebie!

Comments are Closed

Theme by Anders Norén