Other

STATSCORE analizuje: Futsal Ekstraklasa 15. kolejka 2019/2020

C贸偶 to by艂a za kolejka! R贸wno 50 bramek pad艂o w 15. kolejce Futsal Ekstraklasy, co jest jednym z najwy偶szych wynik贸w od pocz膮tku sezonu! Co wi臋cej, ka偶da z dru偶yn, kt贸ra trafi艂a w tej kolejce do bramki rywala, czyni艂a to co najmniej trzykrotnie i jedynie zawodnicy Or艂a Futsal oraz Gwiazdy Ruda 艢l膮ska nie byli w stanie znale藕膰 recepty na pokonanie bramkarzy dru偶yny przeciwnej. Kolejka obfitowa艂a r贸wnie偶 w du偶膮 ilo艣膰 remis贸w, bowiem a偶 trzy spotkania z siedmiu zako艅czy艂y si臋 podzia艂em punkt贸w! Zapraszamy na kr贸tkie podsumowanie okiem Skaut贸w STATSCORE鈥檃!

Rekord Bielsko-Bia艂a 鈥 Orze艂 Futsal 6:0

W meczu otwieraj膮cym 15. kolejk臋 zobaczyli艣my totaln膮 demolk臋, kt贸r膮 dru偶ynie Or艂a Futsal sprezentowali zawodnicy Rekordu. Mistrzowie Polski grali, jakby byli tego dnia jedyn膮 dru偶yn膮 na hali. Go艣cie byli w stanie odda膰 zaledwie cztery celne strza艂y w ca艂ym meczu, co jest najgorszym rezultatem pojedynczej dru偶yny od pocz膮tku sezonu! Dwie bramki w spotkaniu zdoby艂 Alex Viana, kt贸ry do lider贸w klasyfikacji strzelc贸w traci ju偶 tylko jedn膮 bramk臋.

Gwiazda Ruda 艢l膮ska 鈥 GSF Gliwice 0:3

Maj膮ca trudno艣ci finansowe Gwiazda nie by艂a w stanie sprosta膰 g艂odnej ligowych punkt贸w dru偶ynie z Gliwic. Mimo wyr贸wnanego przebiegu meczu, to GSF popisa艂 si臋 lepsz膮 skuteczno艣ci膮, kt贸ra pozwoli艂a na zdobycie trzech bramek. Wspomniana zdobycz w po艂膮czeniu z zachowaniem czystego konta prze艂o偶y艂a si臋 na bardzo wa偶ne trzy punkty dla go艣ci z Gliwic. Dla gospodarzy by艂a to ju偶 czwarta pora偶ka w pi臋ciu ostatnich meczach, natomiast go艣cie przed艂u偶aj膮 seri臋 bez pora偶ki do pi臋ciu spotka艅!

Piast Gliwice 鈥 Clearex Chorz贸w 5:5

W prawdopodobnie najciekawiej zapowiadaj膮cym si臋 meczu kolejki obejrzeli艣my a偶 10 bramek, kt贸re zagwarantowa艂y ka偶dej z dru偶yn po jednym punkcie. Go艣cie z Chorzowa przed spotkaniem stawiani byli w roli faworyta, co znalaz艂o potwierdzenie w przebiegu meczu. Clearex stwarza艂 wi臋cej okazji bramkowych, cz臋艣ciej strzela艂 i posiada艂 przewag臋 w posiadaniu, jednak nie wystarczy艂o to, by pokona膰 艣wietnie zorganizowanego Piasta, kt贸ry uratowa艂 remis po golu Victora Tavareza na minut臋 przed ko艅cem meczu.

Constract Lubawa 鈥 Red Devils Chojnice 4:3

Nad wyraz trudne warunki postawili gospodarzom z Lubawy zawodnicy czerwonej latarni ligi 鈥 Red Devils Chojnice. Czerwone Diab艂y do 30 minuty meczu utrzymywa艂y korzystny remis z obecnie trzeci膮 dru偶yn膮 ligi, jednak ju偶 minut臋 p贸藕niej Constract obj膮艂 prowadzenie, a jednocze艣nie czerwon膮 kartk膮 ukarany zosta艂 zawodnik go艣ci, co przes膮dzi艂o o ko艅cowym wyniku meczu. Przyjezdni, kt贸rzy ponie艣li ju偶 dziewi膮t膮 pora偶k臋 z rz臋du, tym razem pozostawili po sobie dobre wra偶enie, kt贸re mo偶e wla膰 odrobin臋 nadziei w serca kibic贸w przed zbli偶aj膮cym si臋 meczem z przedostatni膮 w tabeli 鈥 Gwiazd膮.

MOKS Bia艂ystok 鈥 FC KJ Toru艅 4:4

Zesp贸艂 z Torunia to jedna z tych dru偶yn, kt贸ra nie ma problemu z tym, by dzieli膰 si臋 punktami ze swoimi przeciwnikami. Dla zawodnik贸w FC KJ by艂 to ju偶 sz贸sty remis w lidze, lecz tym razem nie mia艂 on zwyci臋skiego posmaku, bowiem w meczu z dru偶yn膮 z dolnych rejon贸w tabeli wszyscy spodziewali si臋 kompletu punkt贸w. Go艣cie przewa偶ali niemal w ka偶dym aspekcie gry, jednak niesamowita skuteczno艣膰 MOKSu wystarczy艂a, by urwa膰 punkty faworyzowanemu przeciwnikowi (4 bramki na 11 strza艂贸w celnych). Ma艂o brakowa艂o, a gospodarze zgarn臋li by pe艂n膮 pul臋, jednak Bia艂ostoczanom zabrak艂o koncentracji w ko艅c贸wce meczu, czego efektem by艂y stracone bramki w 37. i 38. minucie meczu.

Red Dragons Pniewy 鈥 Gatta Zdu艅ska Wola 4:4

Prawdopodobnie najbardziej wyr贸wnany mecz kolejki obejrzeli艣my w Pniewach, gdzie Red Dragons podejmowali Gatt臋 ze Zdu艅skiej Woli. Ka偶da z dru偶yn odda艂a podobn膮 ilo艣膰 celnych strza艂贸w (15-14), og贸lnie strza艂贸w na bramk臋 rywala (45-37) oraz utrzymywa艂a si臋 przy pi艂ce przez podobn膮 ilo艣膰 czasu (ataki: 82-83). Nie dziwi zatem rezultat ko艅cowy meczu, kt贸ry zako艅czy艂 si臋 podzia艂em punkt贸w. Remis ze zdecydowanie wi臋ksz膮 rado艣ci膮 przyj臋li zapewne gospodarze meczu, kt贸rzy znajduj膮 si臋 obecnie w strefie spadkowej.

GI Malepszy Futsal Leszno 鈥 AZS U艢 Katowice 3:5

Pojedynek pomi臋dzy GI Malepszy a AZS U艢 by艂o spotkaniem dru偶yn, kt贸re notowa艂y seri臋 trzech pora偶ek z rz臋du i ka偶da z dru偶yn wychodzi艂a na hal臋 z wiar膮 w przerwanie felernej serii. Zdecydowanie wi臋cej w kierunku zdobycia trzech punkt贸w zrobili gospodarze, kt贸rzy ju偶聽w 7. minucie prowadzili 2-0. Futsal Leszno by艂 zespo艂em lepszym (ataki: 115-83), kt贸ry cz臋艣ciej zagra偶a艂 bramce rywala (strza艂y celne: 27-14), a jednak to AZS potrafi艂 zachowa膰 wi臋cej zimnej krwi w sytuacjach podbramkowych. Go艣cie jeszcze przed przerw膮 wyr贸wnali, a w drugiej po艂owie zapewnili sobie, bardzo bolesne dla gospodarzy, zwyci臋stwo, kt贸re pozwoli艂o AZSowi na utrzymanie kontaktu z dru偶ynami z g贸rnej cz臋艣ci tabeli.

Je艣li ten tekst zainspirowa艂 Ci臋, aby dowiedzie膰 si臋 wi臋cej o STASTCORE i o tym, jak mo偶emy pom贸c Twojej organizacji, napisz do nas na聽cst@statscore.com聽albo skontaktuj si臋 z nami za po艣rednictwem聽LiveChat na naszej stronie. Wykwalifikowani konsultanci z Customer Success Team czekaj膮 na Ciebie!