Handball, Our partners, Sport

PGNiG Superliga na starcie – kluczowe liczby

Nie samą piłką nożną żyje sportowy kibic w Polsce. Dla kibiców piłki ręcznej 30 stycznia 2019 roku to ważna data – właśnie tego dnia, po przerwie zimowej, na parkiety ligowe wrócą szczypiorniści, aby kontynuować rundę zasadniczą PGNiG Superligi sezonu 2018/2019! Bacznie przgląda się temu STATSCORE – oficjalny dostawca statystyk dla PGNiG Superligi!

Jak co sezon, to VIVE Kielce wydaje się być murowanym kandydatem do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Tym razem jednak Orlen Wisła Płock nie jest jedynym zespołem, który chce zagrozić Kielczanom. Bardzo dobrze prezentują się drużyny z Zabrza oraz Puław, które na pewno będą z całych sił walczyły o to, by na koniec sezonu znaleźć się w wielkim finale. Poniżej przedstawiamy kilka liczb, które pomogą przygotować się kibicom do wznowienia rozgrywek.

51 – tyle dni dzieli ostatnie mecze rozegrane w 2018 roku od tych, które zainaugurują grę w 2019 roku. 9 grudnia zostały rozegrane dwa spotkania (Arka Gdynia – Górnik Zabrze oraz Zagłębie Lubin – Azoty – Puławy). W najbliższej kolejce, 30 stycznia, odbędzie się 6 z 7 spotkań 15. rundy PGNiG Superligi. Mecz pomiędzy Wybrzeżem Gdańsk a Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski został przełożony na późniejszy termin.

Przeżyj więcej: odwiedź LeagueCenter ze statystykami PGNiG Superligi.

84 – taka ilość spotkań została do rozegrania w rundzie zasadniczej bieżącego sezonu. Na tą ilość składa się 12 rund. W każdej rozegrane zostanie 7 meczów.

8 – piłkarze ręczni VIVE Kielce dążą do zdobycia ósmego z rzędu tytułu mistrza Polski, a dziesiątego w ostatnich 11 latach. Który to może być tytuł w historii klubu? Szesnasty. Jedyne pasujące słowo? Hegemonia!

1000 – wielu kibiców zastanawia się, czy VIVE jest w stanie przekroczyć magiczną barierę 1000 bramek rzuconych w rundzie zasadniczej. Do tej pory podopieczni Talanta Dujszebajewa pokonywali bramkarzy rywali 530 razy w 14 spotkaniach (37,86 bramki na mecz). W pozostałych 12 meczach muszą to zrobić 470 razy (39,17 bramki). Mission impossible? Nie dla Kielczan…

56 – tyle bramek w barwach Gwardii Opole w tym sezonie zdobył do tej pory Antoni Łangowski. Przed nim ostatnie parę miesięcy, by wyśrubować wynik w barwach drużyny rozgrywającej swoje domowe mecze w hali Okrąglak. Po tym sezonie Łangowski zmieni otoczenie. 28-letni rozgrywający zagra w kolejnych rozgrywkach w Azotach-Puławy.

6 – tyle zespołów (z miejsc 9.-14.) po rundzie zasadniczej będzie rozgrywało mecze w tzw. rundzie przegranych. Na chwilę obecną  wszystkie trzy zespoły z północy Polski (Arka Gdynia, SPA Pogoń Szczecin i Wybrzeże Gdańsk) zajmują miejsca “premiowane” grą w niej.

300 – prawie tyle oficjalnych meczów w barwach Stali Mielec rozegrał Krzysztof Lipka – w bieżącym sezonie pełniący jednocześnie rolę trenera i bramkarza. Liczba ta nie zostanie powiększona. Lipka przestał pełnić te funkcję i odchodzi z mieleckiego klubu.

4000 – tylu kibiców oglądało pierwszy mecz “Świętej wojny” w tym sezonie. W meczu rozegranym w Płocku miejscowa Orlen Wisła uległa drużynie VIVE Kielce 24:31. Jak będzie w rewanżu? Spotkanie w Hali Legionów zostało zaplanowane na 21. rundę i na pewno każdy kibic PGNiG Superligi nie może się już doczekać tego starcia!

Przeczytaj więcej: zapoznaj się z podsumowaniem pierwszej części sezonu według STATSCORE!

Jeśli ten tekst zainspirował Cię, aby dowiedzieć się więcej o STASTCORE i o tym, jak możemy pomóc Twojej organizacji, napisz do nas na cst@statscore.com albo skontaktuj się z nami za pośrednictwem LiveChat na naszej stronie. Wykwalifikowani konsultanci z Customer Success Team czekają na Ciebie!

Comments are Closed

Theme by Anders Norén