Ice hockey, Our partners, Sport

Ogień na lodzie – półfinały PHL!

Nareszcie! Nastał ten moment roku, na który czekają wszyscy fani hokeja w Polsce. Zostały już tylko cztery drużyny: Tauron KH GKS Katowice, Comarch Cracovia, GKS Tychy i TatrySki Podhale Nowy Targ. Każda marzy o wygraniu Polskiej Hokej Ligi, dla której STATSCORE jest od końca ubiegłego roku oficjalnym partnerem statystycznym.

POWTÓRKA Z HISTORII CZY PRZEMEBLOWANIE?

Nie ma już miejsca na wątpliwości, ostrożną grę i spokojne zdobywanie punktów. Teraz każdy błąd może oddalić od tytułu, a każda odważna szarża przesądzić o zwycięstwie. Taki hokej kochają kibice, który w tym roku przeżywają déjà vu.

Dokładnie te same cztery zespoły dotarły do etapu półfinałów w poprzednim sezonie. Wówczas końcowa klasyfikacja wyglądała tak:

  1. GKS Tychy
  2. Tauron KH GKS Katowice
  3. TatrySki Podhale Nowy Targ
  4. Comarch Cracovia

W finale Tychy potrzebowały aż pięciu emocjonujących starć z Katowicami, aby zapewnić sobie trzeci tytuł w historii. Kibice GKS musieli czekać na to tylko trzy lata, podczas których tyszanie aż dwa razy kończyli rozgrywki o krok od mistrzostwa, pokonywani w obu przypadkach przez Comarch Cracovię.

Na pierwszy ogień idą w tym roku Katowice i Cracovia. W bieżącym sezonie oba zespoły spotykały się ze sobą czterokrotnie. Trzy razy zwycięsko z tej rywalizacji wychodził GKS. Warto wspomnieć, że tylko raz jedna z drużyn wygrała większą różnicą niż jedna bramka, co zapowiada nam naprawdę interesującą serię.

W drugim półfinale dojdzie do starcia GKS Tychy oraz TatrySki Podhale Nowy Targ. Aktualni mistrzowie Polski wygrali wszystkie dotychczasowe ligowe spotkania z tym rywalem w bieżącym sezonie.  Tyszanie nie mogą być jednak pewni swego – to właśnie Podhale wyeliminowało tyszan w półfinale Pucharu Polski nie tracąc przy tym żadnej bramki !

Oba zespoły grają bardzo dobrze w ofensywie – w fazie zasadniczej więcej bramek od GKSTychy (199) i Podhala (157) strzeliła tylko drużyna z Katowic.

STATSCORE – OFICJALNY PARTNER STATYSTYCZNY

Od końca 2018 roku STATSCORE jest Oficjalnym Partnerem Statystycznym dla Polskiej Hokej Ligi. To już trzecia czołowa liga Europy Środkowej, która nam zaufała. Wcześniej na współpracę z nami zdecydowali się przedstawiciele piłki ręcznej: PGNiG Superliga oraz Slovnaft Handball Extraliga.

Czytaj więcej: STATSCORE rozpoczyna współpracę z PHL!

Dzięki temu każdy fan polskiego hokeja w wydaniu klubowym może cieszyć się LeagueCenter umiesczonym na stronie Polskiego Związku Hokeja na Lodzie . Kibice znajdą tam terminarze, wyniki, tabele i dużo więcej.

Prawdziwa zabawa zaczyna się, kiedy krążek ląduje na lodzie. Wraz ze startem każdego meczu odpalamy nasze trackery LIVE, które pokażą wszystkie kluczowe wydarzenia z gry za pomocą dedykowanych animacji.

LeagueCenter przygotowane dla PHL to najnowsza wersja naszego sztandarowego produktu przeznaczonego dla prezntacji rozgrywek ligowych. Wcześniej z powodzeniem wprowadziliśmy go dla piłki nożnej, piłki ręcznej oraz siatkówki. Założenie jest proste: uczynić śledzenie rozgrywek jak najprostszym i możliwie najbardziej emocjonującym dla kibiców. Jednocześnie organizatorom ligi i ich sponsorom LeagueCenter zapewnia wiele przestrzeni do promocji własnych treści.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o naszych dedykowanych rozwiązaniach lub jeśi wolicie zainspirować nas Waszą historią do zaproponowania nieszablonowego pomysłu, skontaktujcie się z nami, pisząc na adres cst@statscore.com albo odwiedźcie panel LiveChat na stronie firmy.