Other, Sport

Najlepsza żużlowa liga świata powraca

Przed nami kolejny sezon żużlowej PGE Ekstraligi, w której rywalizuje osiem najlepszych zespołów w Polsce. Czy FOGO Unia Leszno obroni tytuł? Jak poradzi sobie beniaminek z Lublina? Kto zaskoczy, a kto rozczaruje – pora na naszą analizę przed zbliżającym się początkiem rozgrywek.

 

WALKA O MISTRZOSTWO

FOGO Unia Leszno nie dokonała właściwie żadnych zmian w składzie i spróbuje po raz trzeci z rzędu zdobyć tytuł mistrzowski. O sile zespołu z Wielkopolski stanowią doświadczeni Polacy (Hampel, Kołodziej), przebojowi zawodnicy zagraniczni (Sayfutdinov, Kurtz) oraz najlepsza para juniorska w kraju (Smektała, Kubera). Jeśli nie dojdzie do serii nieszczęśliwych zdarzeń to trudno będzie zatrzymać Byki przed kolejnym udanym sezonem. Kto może ich zatrzymać? Betard Sparta Wrocław z wyrównaną kadrą wzmocnioną Kennethem Bjerre oraz odradzający się Falubaz Zielona Góra, do którego dołączyli Nicki Pedersen i Martin Vaculik.

 

BENIAMINEK Z NADZIEJAMI O UTRZYMANIE

Zupełnie inne cele stawiają sobie w Lublinie, gdzie miejscowy SpeedCar Motor zaliczył dwa awanse z rzędu i po kilku latach nieobecności ponownie znalazł się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do wyrównanej kadry z dotychczasowym liderem Andreasem Jonssonem, która dzielnie radziła sobie w I lidze dołączyli Mikkel Michelsen, Grzegorz Zengota i przede wszystkim Grigorij Laguta. Powracający po dyskwalifikacji Rosjanin jest największą nadzieją miejscowych kibiców na skuteczną walkę o utrzymanie w lidze.

 Przeżyj więcej: Śledź relacje z wyścigów w LivematchPro!

ZAMIANA MIEJSC NA ZIEMI LUBUSKIEJ?

Szukając zaskoczeń i rozczarowań nadchodzącego sezonu warto zwrócić uwagę na zespoły z zachodu Polski oraz ich dwie pary zawodników. Bartosz Zmarzlik w minionym sezonie był najskuteczniejszym zawodnikiem ligi, jednak obecnie zespół z Gorzowa nie dysponuje składem zdolnym powalczyć o medale. Czy odbije się to na dyspozycji indywidualnego wicemistrza świata? Jako silne wsparcie szykowany jest Peter Kildemand – reprezentant Danii.

Czy po kilku słabszych sezonach Pająk pokaże klasę i zapewni spokojny byt Stali – takie myśli nachodzą nie tylko kibiców z Gorzowa. W odwrotnej pozycji znajdzie się Falubaz i jego lider Patryk Dudek – on będzie miał silniejsze wsparcie kolegów niż przed rokiem i może jeszcze skuteczniej punktować… o ile odnajdzie się w zespole pełnym gwiazd.

Jedą z nich będzie Nicki Pedersen – doświadczony Duńczyk po kontuzji zanotował doskonały sezon w barwach spadkowicza Unii Tarnów. Czy w wieku 42 lat zdoła jeździć równie efektownie i skutecznie?  Zapowiada się fantastyczny sezon pełen emocji.

 

Wszystkie spotkania PGE Ekstraligi dostępne w naszym produkcie LivematchPro, napisz do nas na cst@statscore.com albo skontaktuj się z nami za pośrednictwem LiveChat na naszej stronie. Wykwalifikowani konsultanci z Customer Success Team czekają na Ciebie!

Comments are Closed

Theme by Anders Norén